Program

Merci

Místo: ul. Bratislavská
Taneční soubor Merci vznikl… více »

zpět

Merci, 15. 6. 2013 v 14.30

Místo: ul. Bratislavská

Typ: Tanec

Taneční soubor Merci vznikl v roce 2001 pod o.s. Ratolest. Pod vedením Moniky Balogové. Letos jsme se rozhodli založit své sdružení  Džas o.s. ve spolupráci z ZŠ nám. 28.října máme většinovou část tanečníků s téhle školy. Tančí převážně rumunsko-maďarské romské tance .

Nyní  navštěvují  TS Merci cca 60 členů ve věku od 3 – 20let. Jsou zařazovány podle zkušeností a talentu do skupin. Nejstarší členové Profi  – Merci získali srdce nejen Brně, ale i mimo ČR. Někteří z nich si mohly vyzkoušet pořádání workshopu  v Maďarsku v Budapešti  i Německu v Berlíně.

Profi  Merci pomáhají lektorství z mladšími skupinami a je to pro obě skupiny velká zkušenost a inspirace. Náš soubor má pravidlo, které má málo, který soubor a to pravidelnou docházku a dobré známky, alespoň dle možností.

Pod o.s.Džas vznikla z tanečníků také kapela Čohanas , která si skládá i vlastní písně a hrají nejen romskou, ale i jezzovou hudbu a populární muziku. Do, které vedoucí raději nemluví  Ja také začínáme  se sborem , kde bychom chtěli podporovat talenty pomocí sponzorů a uměleckých škol.

Již nyní máme studenta na umělecko -  manažerské škole.

Také se můžeme pochlubit  druhou  více Miss Roma pořádanou v Hodoníně, která získala titul před několika ti dny.

Pořádáme pro děti taneční tábor, kde vždy uzavíráme nejen školní rok, ale také nabíráme nové členy. Letos nás pojede cca 45 dětí.

ochutnávka zde;)

 http://www.youtube.com/watch?v=of_Xhf6lYRQ&feature=related